Deputetët komentojnë “gishtin” e Borchardt-it

12:09 | 14/10/201912:090

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë komentuar gjestin e ambasadorit të OSBE-së, Berndt Borchardt, mbrëmjen e së dielës drejtuar banorëve të Unazës së Re të cilët qëndronin përpara drejtorisë së policisë.

Gazetarja Esiona Konomi ka raportuar për abcnews.al qëndrimet e deputetëve të mazhorancës dhe opozitës.

“Nuk e njoh atë gjest e nuk i kuptoj ato pamje. S’mund të bëhemi paragjykues”, është shprehur deputetja e PS-së, Ermonela Felaj. Ndërsa deputeti Ervin Bushati është shprehur se nuk i ka parë fare pamjet, ku ambasadori Berndt Borchardt u nxjerr gishtin e mesit protestuesve që qëndronin përpara drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Nga ana tjetër deputetët e opozitës janë shprehur të ashpër me veprimin e ambasadorit.

“Pamje fyese dhe të papranueshme”, ka thënë Alban Zeneli.

“OSBE të ikë. E ka mbaruar misionin. Gjeste të papranueshme nga ana e ambasadorit”, është shprehur deputeti Lefter Maliqi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono