Deontay Wilder: Dua të ndeshem me Anthony Joshua edhe pse nuk më motivon

23:55 | 14/06/201923:550

 

Boksieri amerikan Wilder ironizon me britanikun Joshua pas humbjes surprizë të këtij të fundit. Wilder kërkon duel mes tyre por thekson se nuk e motivon shumë përballja me Joshua

Boksieri britanik Enthony Joshua u mposht me nokaut javën e kaluar ndaj meksikanit Ruiz por kjo nuk e ka penguar amerikanin Wilder të kërkoj një tjetër duel me Joshua. Boksieri amerikan ironizon me rivalin e tij dhe nuk e konsideron si kampion, aq me tepër pas humbjes surprizuese.

“Jam gati për një përballje me Joshua. Ai nuk është më kampion dhe nëse pranon mund të duelojmë për titullin e kategorisë time. Nuk përbën asgjë të veçante për mua dhe është një kundërshtar si gjithë të tjerët”, tha Wilder.

Boksieri amerikan nuk njeh ende humbje në karrierën e tij ndërkohë që numëron 41 fitore dhe vetëm një barazim.

Joshua dhe Wilder cilësohen si dy boksierët më të fortë të dekadës së fundit dhe ka interes të jashtëzakonshëm dueli mes tyre. Deklaratat sfiduese janë lëshuar në distancë nga të dyja palët por më shumë mundësi dueli mes tyre nuk do të zhvillohet këtë vit, pasi Joshua do të zhvillojë revanshin ndaj Ruiz./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono