Denoncimi i PD për humbje jetësh te “Koço Gliozheni”, materniteti e mohon 

14:41 | 12/01/2018

Pas denoncimit të deputetit të Partisë Demokratike Bardh Spahia se në pavionin e neonatologjisë në maternitetin “Koco Gliozheni” në Tiranë nuk ka inkubatorë dhe poste për oksigjenimin e foshnjëve dhe se brenda 24 orësh kanë humbur jetën katër të porsalindur, ka reaguar materniteti.  Sipas tij nuk ka pasur humbje jetësh për mungesë të inkubatorëve, apo për shkak të mirëmbajtjes së tyre. Tetë rastet e trajtuara gjatë muajve të fundit kanë humbur jetën për shkak të anomalive të rënda./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono