Dënohet me 10 vjet burg Olesia Duka, u mori miliona biznesmenëve

12:29 | 08/03/2019

Gjykata e Durrësit ka dënuar me 10 vjet heqje lirie stomatologen Olesia Duka, e cila përmes mashtrimit u ka marrë disa miliona euro biznesmenëve në Durrës dhe Tiranë.

Mësohet se Duka ka përfituar nga ulja e dënimit me 1/3, pra nga 15 vite heqje lirie u dënua me 10 vite pasi ka pranuar akuzat.

Gjykata njohu edhe borxhet që stomatologia ju ka marrë biznesmenëve përmes mashtrimit.

Duka u arrestua vitin e kaluar, pas denoncimit të parë të bërë në prokurori nga pronari i një zyre këmbimi valutor dhe agjencie udhëtimi.

Nëpërmjet mashtrimit ajo ka mundur t’i marrë afro 900 mijë euro, ndërsa të njëjtin fat patën edhe disa biznesmenë të tjerë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono