Dënohet 7 vjet burg dhe 25 milionë dollarë ish-kryeministri i Pakistanit

13:25 | 24/12/201813:250

Ish kryeministri pakistanez Muhamad Sharif u dënua me 7 vjet burg pasi u shpall fajtor për korrupsion. Gjykata e ka dënuar dhe për të paguar një gjobë prej 25 milion dollarësh. Gjatë dhënies së dënimit ndërtesa e gjykatës u rrethua me agjentë të shumtë policië për të shmagur protestën e mbështetësve të ish kryeministrit të cilët ishin mbledhur jashtë gjykatës. Sharif u dënua me 10 vjet burg dhe në muajin korrik dhe u lirua sipas vendimit të gjykatës së lartë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono