Dënimi i Manchester City në Champions League, UEFA vendos!

18:33 | 14/11/201918:330

Prej shumë javësh flitej se Manchester City do të dënohej me pezullim nga Champions League sezonin e ardhshëm, për shkak se UEFA kishte ngritur një çështje ndaj tyre.

Kjo për shkak se disa e-maile të fshehta u zbuluan dhe klubi i Manchester City rrezikonte shumë.

Në këto e-maile, flitej për shpenzime marramendëse, madje disa prej tyre dhe në llogari off-shore, llogari fantazmë, për t’iu shmangur çdo rregulli të FFP-së vendosur nga UEFA.

Qeveria e futbollit europian ka vendosur sot për dënimin e Cityt dhe siç raporton “The Athletic”, skuadra e Mançesterit nuk do të dënohet me pezullim.

Me shumë gjasa, pritet të ketë një gjobë të majme, por pezullime nga kompeticionet europiane nuk do të jepen./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono