Denaj prezanton buxhetin 2020 në Kuvend, asnjë investim i ri, s’ka rritje pagash dhe pensionesh

13:30 | 08/11/201913:300

Qeveria prezantoi në Kuvend buxhetin për vitin e ardhshëm. Ministrja Anila Denaj shpjegoi se paratë do të përdoren për të vijuar programet e mëdha infrastukturore që janë në proces, por nuk përmendi invesime të reja, e as rritje pagash apo pensionesh.

Qeveria nuk ka parashikuar rritje pagash e pensionesh për vitin e ardhshëm. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë prezantoi buxhetin 2019 përpara konferencës së krytetarëve, ku tha se shpenzimet kryesore do të shkojnë në arsim e shëndetësi, si dhe në pagat e rritura të sektorit të drejtësisë.

Qeveria do të vijojë të paguajë rrugët që janë në ndërtim përmes koncesioneve, por nuk ka parashikuar ndonjë investim të ri.

ProjektBuxheti do të vijojë të shqyrtohet në Komisionet Parlamentare gjatë javëve në vijim. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono