Dëmtohet De Rossi, shqetësohen te Boca Juniors

13:34 | 21/09/201913:340

Daniele De Rossi i surprizoi të gjithë me transferimin e tij te Boca Juniors. Ëndrra e tij e madhe ishte mbyllja e karrierës aty ku e nisi, te Roma e tij e dashur, por drejtuesit nuk i ofruan rinovim.

36-vjeçari vendosi të kryente një veprim të bukur, duke zgjedhur të vazhdojë karrierën në një nga klubet me të njohura në botë.

Ardhja e tij ka rritur entuziazmin e tifozëve të Bokës. Gjithsesi, De Rossi ka pësuar një dëmtim dhe nuk është grumbulluar për sfidën e sotme kundër San Lorenzos. Mesfushori ka hasur probleme në gjurin e djathtë, ndërsa analizat më të detajuara do të përcaktojnë kohën e rikthimit të tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono