Dëmtimi në gju i James, zbulohet periudha e rikuperimit

14:20 | 15/11/201914:200

James Rodriguez ka marrë përgjigjen për dëmtimin e pësuar në gju gjatë një seance stërvitore me Kolumbinë. Mesfushori i avancuar i Real Madrid rrezikonte të mbyllte sezonin, pasi dyshohej për një këputje të ligamentit.

Nuk ka rezultuar kështu, pasi kontrollet tregojnë një zgjatje të ligamentit dhe do të duhet të qëndrojë jashtë fushave të blerta për rreth tre javë. Mund të duhet ndoshta pak më shumë kohë për të zbritur në fushë, por me rëndësi është që James nuk ka këputur ligamentin.

Kolumbian i në verë u rikthye te Real Madrid, që e kishte huazuar te gjermanët e Bayern Munich, Këta të fundit nuk vendosën të shfrytëzonin klauzolën për ta blerë. Me spanjollët këtë sezon ai ka luajtur në shtatë ndeshje, katër prej të cilave i ka nisur si titullar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono