Dëmtimi i Fakultetit të Gjeologjisë, studentët do ta nisin mësimin në ambiente të tjera

18:55 | 24/09/201918:550

Pas dëmtimeve të shkaktuara nga tërmeti dhe përmbytjet, dekanati i Gjeologji-Minierave vendosi që studentët e këtij fakulteti ta nisin vitin e ri akademik në ambiente të tjera.

Pavarësisht dëmtimet nga tërmeti dhe reshjet e shitu, godina e Gjeologji-Minierave do të më data 14 mirëpres studentët.

Kështu u shpreh dekani i fakultetit Vasil Jorgji, i cili shtoi se, po bëhen përgatitjet e fundit nga stafi  akademik për të në sezonin e ri akademik 2019-2020.

Për zv. Ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli situata mund të kishtë qënë fatalë nëset ditën e kur ra tërmeti do të kishte pasur student në ambietet e fakultetit.

Ilir Bejtja numri dy i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, rikonstruksioni i plotë i goditën së fakultetit së gjeologji-miniera është prioritet i ministrisë së tij.

Më shumë dëmtime nga tërmeti ka pësuar kati i tretë godinës e cila është ndërtuar në fillim të viteve ‘40. Ndërkohë problem aktualisht mbeten auditoret pasi është çarë suvaja dhe ka rënë tavani./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono