Dëmtimet te Bayern Munchen, Flick zbulon të rejat e fundit

23:15 | 17/01/202023:150

Trajneri i Bayern Munchen, Hans Flick, ka folur për situatën e dëmtimeve te bavarezët. Kingsley Coman dhe Javi Martinez janë emrat që shqetësojnë më shumë, pasi të dy futbollistët pësuan dëmtime të rënda disa javë më parë.

Megjithatë, Flick ka dhe lajme të mira, pasi pranoi se Lucas Hernandez është shumë pranë rikthimit. Sipas strategut të Bayernit, mbrojtësi francez është në fazat e fundit të rikuperimit dhe ka dalë në fushat e blerta.

“Lucas Hernandez është më pranë rikuperimit të plotë. Ai do të stërvitet edhe sot në fushat e blerta. Gjithsesi, duhet të tregohemi të duruar dhe të punojmë në mënyrë graduale me të. Kinglsey Coman dhe Javi Martinez për fat të keq, duan më shumë kohë të rikuperohen”, tha Flick./abcnews.al

Lucas Hernandez në palestër

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono