Dëmtimet e kanë sfilitur Dembele, Barcelona ka një plan për ta ndihmuar

12:30 | 30/11/201912:300

Potenciali i Ousmane Dembele është i jashtëzakonshëm, por dëmtimet nuk po e lënë të qetë francezin e Barcelonës. Kundër Borussia Dortmund u ndal sërish dhe nuk ia doli të mbyllte ndeshjen e Champions League.

22-vjeçari ndjeu dhimbje në këmbën e djathtë, ky ishte dëmtimi i tretë gjatë këtij sezoni dhe i nënti në total gjatë aventurës në Spanjë. Rikuperimi i tij pritet të zgjasë rreth 6 javë, teksa nuk përjashtohet opsioni i një ndërhyrje kirurgjikale.

Diçka e tillë do e mbante minimalisht 3 muaj jashtë. Barcelona ka edhe një ide tjetër në lidhje me rikuperimin e Dembele. Sipas raportimeve të AS, klubi katalanas po mendon të ndihmojë lojtarin me një psikolog.

Dëmtimet e shumta e kanë lodhur psikologjikisht francezin dhe prezenca e një psikologu gjatë fazës së rikuperimit do ta ndihmojë për t’u rikthyer akoma edhe më i fortë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono