Demollari: 15 mijë persona kanë vizituar “Shtëpinë e gjetheve”

16:20 | 16/07/2018

15 mijë rezulton numri i vizitorëve të Muzeut Kombëtar të Përgjimeve “Shtëpia e gjetheve” në një vit. Drejtoresha Etleva Demollari në një intervistë për ABC News thotë se ka një rritje prej 15 përqind krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Nga ana tjetër, turistët duken kureshtarë për t’u njohur me mënyrën e përgjimit në sistemin komunist në Shqipëri./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono