Demokratë nga i gjithë vendi protestë në Tiranë

09:42 | 20/12/201809:420

Shumë anëtarë e militantë të Partisë Demokratike nga rrethe të ndryshme të vendit që në oret e para janë të mëngjesit janë nisur drejt Tiranës. Ata do i bashkangjiten kauzës së studentëve dhe do të protestuar përpara Kuvendit, aty ku opozita pritet të rikthehet pas pesë muajsh për të thyer bojkotin disa mujor. Sipas njoftimeve nga korrespondente sot janë nisur disa autobusë dhe automjete private nga Fieri, Shkodra, Dibra, Vlora, Selenica e Himara./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono