Dëmet nga tërmeti në Kuç, në terren grupet e verifikimit

12:17 | 07/01/201912:170

Bashkia e Himarës njoftoi se dërgoi ekipet e saj në fshatin Kuç për të verifikuar dëmet nga tërmeti. Pas këtij procesi sipas autoriteteve vendore do të merren masat për dëmshpërblimin e banorëve. Por deri tani nuk është kryer asnjë veprim në ndihmë të tyre.  Ata vazhdojnë të qendrojnë brenda shtëpive të tyre të krisura nga tërmeti, pasi nuk kanë ku të shkojnë. Ndërkohë fëmijët nuk kanë shkuar në mësim, sepse shkolla e tyre është nga ndërtesat më të dëmtuara. Në këtë zonë është pezulluar mësimi edhe në disa fshatra të tjera, por kjo për arsye të motit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono