Delvinë, lokalizohet zjarri në ditën e tretë

11:39 | 29/08/201911:390

 

Vihet nën kontroll zjarri i rënë para tre ditësh në Delvinë.

Ditën e sotme situata duket e qetë, megjithëse është nën monitorimin e vazhdueshëm nga forcat zjarrfikëse dhe prefekti i qarkut të Vlorës.

Për lokalizimin e flakëve ka ndërhyrë ushtria dhe zjarrfikëset nga Saranda, Delvina, Gjirokastra dhe Finiqi.

Aktualisht janë shuar vatrat e mëdha, por ekziston rreziku i riaktivizimit të vatrave të vogla.

Për tre ditë me radhë flakët kanë shkrumbuar disa hektarë me pyje në zonën e Llakopinës dhe Sirakatit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono