“Delja e detit” sjell mesazhe për ambientin

19:03 | 19/02/201919:030

Teatri i kukullave këtë fundjavë sjell premierë shfaqjen “Delja e detit”. Pjesa shkruar nga Nelson Mulla përtej argëtimit përcjell mesazhe për mbrojtjen e natyrës dhe ambientit.

Ndotja e ambientit, stili i të jetuarit dhe të ushqyerit janë disa prej mesazheve që përcjell premiera e re e Teatrit të Kukullave shkruar nga Nelson Mullai. Për herë të parë në këtë shfaqje vijnë të kombinuar tre zhanre, kukulla, aktrimi dhe videoprojeksion në 3D.

Personazhi kryesor “Delja” vjen e jetësuar nga mjeshtra e kukullës Jorida Meta, e cila tregon se kjo dele është pak e rëndë, por e veçante dhe shënon risi në lojën me kukull. Pjesa është menduar të vijë sa më atraktive për fëmijët shpjegon Mullai. “Delja e detit” vjen premierë në skenën e Teatrit të Kukullave këtë fundjavë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono