Delegacioni i BE për protestat e studentëve: Koha për dialog

16:27 | 18/12/201816:270

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri vlerëson protestat paqësore të studentëve si një shprehje e shëndetshme e demokracisë në vend. Në një postim në faqen zyrtare në Facebook thuhet se ekziston një konsensus i gjerë publik në shoqërinë shqiptare lidhur me kërkesat e tyre, e delegacioni vëren se është koha për të ndërtuar një dialog.

“Studentët bëjnë thirrje për standarde më të mira arsimore. E drejta për arsim është qendrore në çdo shoqëri. Ashtu siç është lufta kundër korrupsionit. Tani është koha për të ndërtuar një dialog që siguron që këto kërkesa të përkthehen në zgjidhje konkrete dhe praktike”, përfundon mesazhi i delegacionit të BE në Tiranë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono