Del në shitje në Nju Jork “Chrysler Building”

16:25 | 11/01/2019

Chrysler Building, qiellgërvishtësja simbol i Nju Jork është nxjerrë në shitje. Në oferët nuk përmendet asnjë cmim fillestar, ndërkohë që pronarët kanë mbajtur vetëm 10 për qind të aksioneve

Ka dalë në shitje “Chrysler Building”, qiellgërvishtësja simbol i Nju Jork. Një nga ndërtesat më të bukura, 77 kate për një gjatësi prej 319 metrash, u nxor në shitje nga pronarët, fondi i investimit i Emirateve të Bashkuara Arabe “Mubadala” dhe grupin e pronave të paluajtshme “Tishman Spajer”.

E konsideruar si një kryevepër, “Chrysler Building” u ble në vitin 2008 nga Mubadala, duke paguar 800 milionë dollarë për 90 për qind të aksioneve. Tishman Spajer,që në vitin 1997 kishte blerë të gjitha aksionet për 250 milion dollarë, tashmë ka mbajtur vetëm 10 për qind. Në ofertë nuk është saktësuar asnjë çmim. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono