Dekriminalizimi, kalohet në gjykatë dosja për ish-deputetin Selami

17:19 | 10/05/201817:190

Gjykata e Tiranës kaloi për gjykim dosjen penale në ngarkim të ish-deputetit të partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Shkëlqim Selami. Togat e zeza pranuan kërkesën e prokurorisë, e cila mbylli hetimin dhe kërkoi dërgimin e dosjes në gjyq.

Ish-anëtari i Kuvendit do të përballet me akuzën e “falsifikimit të formularëve”, vepër e konsumuar në formularët e dorëzuar prej tij për llogari të ligjit të dekriminalizimit.

Sipas prokurorisë, ai nuk ka deklaruar disa probleme që ka pasur me drejtësinë në Itali në vitin 2006. Për të njëjtën arsye, Selamit iu hoq mandati nga ana e KQZ-së në Dhjetor të vitit 2016./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono