Dekretimi i Lleshajt, Rama: Ka rrugëzgjidhje nëse ka vullnet të mirë

22:05 | 16/11/201822:050

Vetëm pak minuta pas zyrtarizimit të dekretimit të Sandër Lleshajt si ministër i Brendshëm, kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin.

Në një mesazh të bërë publik në rrjetet sociale, Rama e vlerëson dekretimin si një shembull kuptimplotë i faktit se edhe kur duket, sikur krisjet janë të pariparueshme a thyerjet të pashmangshme, ka gjithmonë një rrugëzgjidhje nëse ka vullnet të mirë.

“Ministri i ri, njeriu i duhur në vendin dhe kohën e duhur”, përfundon Rama mesazhin e tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono