Deklaratat e Trump për emigrantët/Reagon OKB: Komente të turpshme

13:52 | 12/01/2018

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka dënuar ashpër komentet e Donald Trump për disa vende të cilat nisen emigrantët. Nëse konfirmohet se vërtet Tramp i ka thënë ato fjalë kjo do të ishte e turpshme dhe shokuese u shpreh zëdhënësi i zyrës për të drejtat e njeriut Rupert Colville, duke theksuar se deklarata të tilla mund të rrezikojnë jetën e njerzve pais do të ushqenin ksenofobinë. sipas mediave amerikane Tramp është shprehur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk duhet të pranojnë në territorin e tyre njerëz që vijnë nga vende fundërrina./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono