Deklarata e Metës, Dritan Hila: Mesazh për amerikanët

22:05 | 26/03/2019

“Mesazh për amerikanët”.

Kështu mendon Dritan Hila për deklaratën e Presidentit Ilir Meta, i cili para disa ditësh tha se ishte i gatshëm të jepte jetën njëlloj si ish-presidenti i Kilit Salvador Allende.

Nga emisioni “Provokacija”, ai tha se do të tregojë që nuk është një njeri i manipulueshëm dhe i kërcënueshëm si ndonjë personazh tjetër politik.

Dritan Hila: Mendoj që deklarata e parë që jam gati të jap dorëheqjen ishte mesazh për Ramën që unë mund të dal në opozitë, të kryesoj LSI-në. Dhe ne të gjithë e dimë që Meta është një lojtar i rrezikshëm në fushën e lojës. Meta e di që forcën e ka jo për shkak të atributeve që ka Presidenti, por për shkak të forcë politike që ka pas shpine dhe ky ishte mesazh për Ramën. Mesazhi i Allendes besoj se ishte për SHBA-të, për t’i treguar që nuk është një njeri aq i manipulueshëm dhe aq i kërcënueshëm saç mund të jetë një president tjetër apo personazh tjetër politik.

Mustafa Nano: Ti mendon që donte t’i thoshte amerikanëve që nuk trembem nga ju?

Dritan Hila: Po ç’punë kishte me Allenden! Mos do ta rrethonte ushtria shqiptare? Shefin e Shtabit nga Skrapari e ka, vetë e firmosi. Kështu që nga ushtria shqiptare nuk ka frikë se do bëjë grusht shteti. As nga policia shqiptare. Ishte një mesazh për amerikanët./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono