Deklarata e DASH, reagon Paloka: Amerika u vendos edhe njëherë në krah të shqiptarëve, ligji mbi të gjitha

18:52 | 22/11/201918:520

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar në rrjetin social “Facebook” pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit i cili vlerësoi si synim parësor respektimin e ligjit.

“Jo shtet të bandave dhe oligarkëve, por shtet të ligjit dhe te lirise . Duam një Shqipëri si gjithe Evropa”, shkruan Paloka.

Statusi:

Edhe një here Departamenti Amerikan i Shtetit vendoset ne krah te shqiptareve dhe tregon se perse SHBA jane kampionet e lirise dhe demokracise ne bote.

“Ligji mbi te gjitha”…Kaq e thjeshte eshte  dhe kete po kerkojne shqiptaret, kete po kerkon dhe opozita shqiptare ; rikthimin tek ligji, tek Kushtetuta dhe tek rregullat elementare te Demokracise.

Jo shtet te bandave dhe oligarkeve, po shtet te ligjit dhe te lirise . Duam nje Shqiperi si gjithe Evropa!/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono