Dekanati i Histori-Filologjisë dhe pedagogët e Ekonomikut mbështesin studentët

16:20 | 14/01/2019

Dekanati i Fakultetit të Histori-Filologjisë dhe Departamenti i Marketingut dhe Turizmit në Fakultetin e Ekonomisë mbështesin kërkesat e studentëve, dënojnë ndërhyrjen e policisë në mjediset universitare dhe dhunën e ushtruar ndaj të rinjve.

Përmes një deklarate për shtyp dekanati i Historisë dhe Filologjisë kërkon ndalimin e fushatës denigruese dhe të përbaltjes masive të trupës Akademike Universitare nga aktorë politikë dhe qeveritarë. Propozon ngritjen e një strukture me pjesëmarrjen e të gjithë aktorëve për trajtimin e kërkesave të studentëve dhe kërkon rishikim të ligjit për arsimin e lartë.

Ndërkohë që Departamenti i Marketingut dhe Turizmit në Fakultetin e Ekonomisë mbështet arsimin cilësor dhe shprehet për gjetjen e një platforme të përshtatshme për realizimin e tij. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono