Dëgjesa me artistët në komision, Ndrenika: Është koha për “luftë”

16:38 | 13/06/2018

Një përfaqësi e artistëve, ishin të pranishëm në seancë dëgjimore në komisionin e medias, ku kërkuan mbështjetje për pezullimin e projektit për Teatrin e ri Kombëtar. Mungesën e përfaqësuesve të Ministrisë së Kulturës në dëgjesë,  aktori Robert  Ndrenika e lexon si thirrje për luftë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono