Debutimi i hidhur, Gattuso: Ja çfarë i mungon Napolit, minutat e para pasqyra reale

08:09 | 15/12/201908:090

Napoli vazhdon të mos fitojë në kampionat dhe kundër Parmës ishte ndeshja e tetë radhazi pa provuar shijen e suksesit për ekipin italian. Humbja 1-2 me ekipin e Dermakut është përjetuar keq.

Gennaro Gattuso kishte menduar një debutim ndryshe, por kjo ishte vetëm ndeshja e parë në pankinë. Trajneri i Napolit analizon në këtë mënyrë paraqitjen e ekipit të tij dhe tregon problemin e madh të ekipit në prononcimin e dhënë pas ndeshjes.

Në këtë moment skuadra nuk është mirë në aspektin psikologjik. Ndeshja kundër Parmës u përgatit në një kohë të shkurtër dhe na rrëmbeu entuziazmi. Nuk besoj te fati i keq, djemtë duhet të besojnë te potenciali i tyre.

Pashë disa gjëra pozitive, por nuk mjaftojnë. Në fund tentuam të fitonim ndeshjen, aktivizova edhe një sulmues tjetër. Këtij Napoli i mungon shumë ekuilibri. 10 minutat e para të ndeshjes ishin katastrofë dhe ata janë pasqyra jonë e momentit“, përfundon trajneri i Napolit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono