Debreceni i vështirë, por Kukësi synon kualifikimin në Ligën e Europës

17:30 | 19/06/201917:300

Kukësi ka besim të plotë se mund t’ia dalë në Ligën e Evropës ndaj kundërshtarit hungarez. Trajneri Ernest Gjoka tregon sesi e sheh sfidën, në intervistën e dhënë  për ABC News.

Nuk pritet të jetë e lehtë, por nuk duan të jenë të dorëzuar.

Te Kukësi diskutuan për shortin e Ligës së Evropës, që i vendosi përballë skuadrës hungareze, Derbreceni.

Trajneri Ernest Gjoka, tregoi për Abc Neës-n sesi e vlerëson përballjen dhe se çfarë mendon për shanset e kualifikimit.

Gjoka thotë se ka nisur menjëherë studimin e kundërshtarit, diçka që do të thellohet në vazhdim.

Po vetë Kukësi si e sheh veten në prag të dueleve evropiane?

Ndryshe nga sezonet e kaluara, këtë herë nuk do të ketë shpenzime të mëdha në fazë përgatitore. /ABC news Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono