Dëborë edhe në Korçë, rruga drejt Dardhës vetëm me zinxhirë

19:25 | 13/02/2018

Edhe juglindja është përfshirë nga reshjet e dëborës, të cilat vijojnë me intensitet të lartë në zonat me lartësi mbi 1000 metër mbi nivelin e detit.
Lëvizja e mjeteve drejt fshatit turistik të Dardhës në qarkun e Korçës bëhet vetëm me zinxhirë. Zonat e tjera të rajonit juglindor nuk janë prekur nga bora, por reshjet e shiut po bien me intensitet te lartë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono