Debatet për VAR-in, Casillas jep sugjerimin e befasishëm!

09:51 | 09/11/201909:510

Legjenda e Real Madrid dhe kombëtares së Spanjës, Iker Casillas ka dhënë mendimin e tij rreth përdorimit të VAR-it. Spanjolli, i cili numëron më shumë se 1,000 ndeshje në futbollin profesionist, sugjeron se ka një mënyrë për ta rritur akoma më shumë saktësinë e teknologjisë ne futboll.

Portieri ka shkruar në ‘Twitter’ propozimin e tij, duke theksuar se ideja e tij mund të ndihmojë në gjykimin e rasteve gjatë ndeshjeve. “Propozoj për VAR-in, që në momentin ku gjyqtari i caktuar analizon rastin, aty të ndodhet dhe një ish-futbollist për të dhënë mendimin e tij. Kush më mirë mund të japë një opinion për incidentet që mund të ndodhin gjatë një ndeshje?! Një futbollist i ka përjetuar vetë ato raste”, shkruan Casillas për ndjekësit e tij.

Portieri 38-vjeçar është rikthyer rregullisht në stërvitje me ekipin e Portos pas atij problemi me zemrën në muajin maj. Casillas ende nuk është grumbulluar në asnjë ndeshje për këtë sezon, por duket se e ka kaluar plotësisht atë problem. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono