De Sciglio paralajmëron: Lazio, hakmerremi direkt!

08:41 | 14/12/201908:410

Mbrojtësi i krahut të djathtë i Juventusit, Mattia De Sciglio, ka paralajmëruar se juventinët kërkojnë ‘hakmarrje të menjëhershme’ kundër Lazios pas disfatës në ‘Olimpico’. Të dy ekipet do të ndeshen sërish në datën 22 dhjetor për finalen e Superkupës Italiane, që do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Interi dhe Lazio po tregojnë shpirt të vërtetë gare. Të dyja ekipet janë në formë të mirë këtë sezon. Ne kemi shansin për tu ndeshur sërish me lacialët në Superkupë, e cila është një nga objektivat tona. Aty do të kërkojmë menjëherë hakmarrje”, tregon italiani për ‘Sky Sport’.

“Udineze? Nuk ka asnjë problem për ne. Do të jetë një ndeshje e vështirë, por nëse futemi në fushë si Juve dhe bëjmë detyrat tona, atëherë besoj se do dalim nga fusha me tre pikët”, përfundon 27-vjeçari. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono