De Ligt “harron” gafën: Luajta mirë me Lokomotivën, isha solid

13:58 | 23/10/201913:580

Juventusi rrezikoi shumë mbrëmjen e kaluar. Lokomotiv Moscow po udhëhiqte në Torino deri në minutën e 77-të, por Dybala shënoi dy gola të shpejtë dhe i dhuroi tre pikë të rëndësishme për vazhdimësinë në Champions League.

Matthijs De Ligt ishte pak fajtor në aksionin e golit të Miranchuk, por mbrojtësi holandez sheh anën pozitive të lojës së tij.

“Mendoj se bëra një ndeshje të mirë, u tregova solid dhe nuk bëra shumë gabime. Thjesht kreva detyrën time, Lokomotiva pothuajse nuk gjuajti kurrë në portë. Kritikat? Nuk i lexoj kurrë”, përfundon Matthijs De Ligt. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono