De Biasi: E kujtoj mirë fitoren me Francën, sot nuk duhet gabuar!

16:31 | 17/11/201916:310

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, është i vetmi strateg kuqezi që e ka mposhtur Francën. Në “Elbasan Arena”, kuqezinjtë tanë triumfuan 1-0 përballë kampionëve të botës, falë atij supergoli të Ergys Kaçe nga goditja e dënimit.

De Biasi ka dhënë një intervistë për Panorama Sport, aty ku ka komentuar për ecurinë e Shqipërisë në këto kualifikuese, si dhe rikujtoi atë fitore ndaj “Gjelave”.

“Skuadra ka bërë një fazë kualifikuesesh të mirë. Për fat të keq, e ka paguar shumë atë humbje në minutat e fundit kundër Turqisë. Pastaj ndeshja me Andorrën i heq dy pikë në klasifikim.

Patjetër që e kujtoj shumë mirë fitoren në Elbasan. Ka qenë një ndeshje e mirë e skuadrës. Po edhe një gol shumë i bukur i Kaçes. Megjithatë, kujtoj më shumë humbjen në Europian.

Franca është një nga skuadrat më të forta në nivel botëror. Nuk e di se me çfarë fryme do të vijnë në Tiranë, por duhet gabuar sa më pak të jetë e mundur”, përfundoi De Biasi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono