Dashamir Shehi për ABC News: Zgjidhja e krizës, nga shqiptarët

15:40 | 03/09/201915:400

Aleati i PD Dashamir Shehi i kundërvihet Bashës për listat e deputetëve që hartoi 2 vite më parë, duke përfshirë në to emra sipas tij joserioze dhe jopërfaqësues. Kreu i LZHK tha në një intervistë për ABC News se zgjidhja e krizës aktuale duhet të vijojë nga shqiptarët, jo nga ndërkombëtarët.

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta për të zgjidhur krizën politike përmes dekretimit të një date të re zgjedhjesh për kreun e LZHK, Dashamir Shehi ishte një përpjkje për t’i dhënë frymëmarrje klas politike në kushtet e një krize të thellë. Duke e vlerësuar si një datë të pamundur 13 tetorin për  të zhvilluar zgjedhjet, Shehi tregon se vendimin për të mos u regjistruar në KQZ e kishte në sinkron me Bashën.

Shehi kërkon që zgjidhja e krizës të vijë përmes një dialogu të brendshëm, duke mos kërkuar që të tregohemi të dobët përpara ndërkombëtarëve.

Parlamentin aktual e sheh grotesk, por për të shumë përgjegjësi ka edhe kreu i demokratëve Basha që përfshiu në lista njerëz jo seriozë dhe që nuk përfaqësojnë asgjë në rrafshin opozitar.

Kryedemokrati Basha do të takojë të enjten në selinë blu, aleatët e tij, menjëherë pas takimit që do të zhvillojë me zyrtarin e DASH, Kostelancik që do të jetë në Tiranë. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono