Dani Olmo zyrtarisht “gjerman”, RB Leipzig e zyrtarizon me 10 “emoji”

12:16 | 25/01/202012:160

Zyrtarisht Dani Olmo është bërë me skuadër të re. Spanjolli është transferuar nga Dinamo Zagreb te RB Leipzig, skuadër me të cilën do të ketë mundësinë të luajë në Champions League. Mesfushori e donte shumë diçka të tillë, pasi synon të bindë trajnerin Luis Enrique për ta marrë në EURO 2020.

Kontrata e Olmo do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2024, ndërkohë që sa i takon shifrave të transferimit, ato janë bërë të ditura prej ditësh në mediat e huaja. Klubi gjerman thuhet se ka paguar rreth 30 milion euro, ndërkohë që 15 milion të tjera kroatët mund t’i përfitojnë në formë bonusesh më vonë.

RB Leipzig ka bërë edhe njoftimin zyrtar për transferimin e Olmo dhe duket qartë që ka shumë ngazëllim për këtë lëvizje, çka e kanë treguar edhe përmes një postimi ku ka shumë “emoji”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono