Dani Alves: Neymar si një fëmijë, por njerëzit gabohen me të

11:57 | 26/10/201911:570

Dani Alves është rikthyer të flasë për Neymar. 36-vjeçari la PSG-në në verë dhe u rikthye në vendlindje te Sao Paolo. Mbrojtësi i djathtë u nda me Neymarin, me të cilin ka një raport special.

Në një prononcim për Sport TV, Dani Alves i shkul veshin sulmuesit të njohur, e nga ana tjetër e mbron si një vëlla i madh.

Përpiqem ta mbroj gjithmonë. Ia përsëris që ka përgjegjësi të mëdha kundrejt të rinjve dhe atyre që e rrethojnë. Neymar e di se çfarë mendoj për të. Ai tregohet shumë fëmijë ndonjëherë. Është shumë i ndjeshëm ndaj asaj që ndodh përreth dhe kritikave që merr.

Njerëzit duhet ta respektojnë. Nuk ndodh as kur është në kombëtare, por njerëzit duhet ta respektojnë atë. Neymar ka goxha eksperiencë për të thënë atë që mendon. Ka fituar gjithçka, ndryshe nga ata që e kritikojnë gjithmonë“, përfundon Dani Alves. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono