Dalin pamjet 3D: Kështu u vra gazetari Khashoggi brenda ambasadës saudite

20:15 | 25/12/201920:150

Pesë persona janë dënuar me vdekje në Arabinë Saudite, pasi akuzohen për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi.

Përveç tyre janë dënuar edhe tre persona tjerë me 24 vite burg të total.  Khashoggi, një kritik i shquar i qeverisë Saudite, u vra brenda konsullatës së mbretërisë në qytetin turk të Stambollit nga një ekip agjentësh saudit.

Ndërkaq është prezantuar rekonstruktimi 3D i krimit, në konsullatën saudite në Stamboll.

Në video mund të shihet gjithçka që ka ndodhur brenda konsullatës gjatë 2 tetorit të vitit të kaluar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono