Daja: Skënderbeu duhet të luftojë euforinë

16:41 | 10/02/2018

Skënderbeu duket shumë pranë titullit kampion pas fitores me Flamurtarin, por trajneri Ilir Daja mbetet I kujdesshëm. Tekniku I kryesuesve ka një plan kundër euforisë.

A mund të luhet më Superliga kështu si erdhën punët?

Skënderbeu u shkëput në 11 pikë diferencë me ndjekësin më të afërt, pasi e mundi pikërisht atë në përballjen direkte.

Flamurtari e pësoi në minutat e fundit në stadiumin e Korçës dhe titulli duket punë e vendosur, por trajneri Ilir Daja mbetet si gjithnjë i kujdesshëm.

Ai tregon se nga se druhet, ndërsa ka një plan.

Kolegu i tij, Shpëtim Duro, padyshim që mbeti i hidhëruar pasi humbja jo vetëm ia largon përfundimisht shanset për titullin, por u jep shpresë rivalëve që ta sulmojnë për vendin e dytë.

Gjithsesi, Duro mbetet hatërmbetur për mënyrën sesi u trajtua Flamurtari deri në sfidën me Skënderbeun.

Skënderbeu kryeson me 43 pikë, ndërsa Flamurtari është i dyti me 32./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono