Daçiç: Rasti i Surinamit dëshmoi se procesi i njohjes së Kosovës mund të bëjë hapa prapa

12:12 | 01/11/201712:120

Sipas ministrit të jashtëm serb Ivica Dacic, vendimi i Surinamit për tërheqjen e njohjes së Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran tregon se ky proces mund të ecë edhe në drejtimin e kundërt. Dacic në një deklaratë për televizionin shtetëror serb theksoi se ky ishte një lajm shumë i rëndësishëm pasi sipas tij shumë vende nuk janë të informuara dhe nuk hyjnë në esencën e problemit me të cilin ballafaqohet Serbia kur është fjala për Kosovën. Kjo më pas i shtyn të marrin vendime nën presion dhe nën ndikimin e fuqive të mëdha, duke mos menduar aq sa duhet.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono