Daçiç: Kosova, pika më e paqëndrueshme në rajon

08:45 | 09/07/201908:450

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç ka thënë se “Kosova është një pikë qendrore e paqëndrueshmërisë në të gjithë Ballkanin” .

Ai në një intervistë për gazetën italiane “La Republica” ka theksuar se Beogradi “ka bërë shumë përpjekje, por Prishtina po minon dialogun”, dhe se sipas tij “autoritetet e Prishtinës nuk duan duke arritur një kompromis”.

I pyetur se sa është e rrezikshme situata pas raportimeve mbi vendimin e Prishtinës për të ndaluar hyrjen e zyrtarëve serbë në Kosovë, e që më vonë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se janë lajme të rreme, Daçiç deklaroi se bëhet fjalë edhe “për një vendim tjetër të paarsyeshëm anulon përpjekjet për të vazhduar dialogun që synon një marrëveshje politike”./Klan Kosova.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono