Dabulla: Te Tirana mblidheshim kur fitohej 1-0, Teuta jo për titull!

22:28 | 21/10/201922:280

Rezart Dabulla, ish-mbrojtësi i Tiranës, i ftuar në emisionin “Pressing” në ABC News, flet për ekipet pretendente për titull dhe përjashton nga kjo garë Teutën. “Është akoma shpejt për të folur, por nuk e kemi parë një skuadër që po dominon. Teuta nuk do e mbajë ritmin e të tjerave, edhe pse është ne vendin e parë. Kanë gabuar Tirana, Partizani dhe Kukësi, që janë parë si ekipet pretendente për titullin”.

“Tirana po e vuan pa presion, ka pasur historikisht. Ka pasur lojtarë që e menaxhonin presionin. Bënim mbledhje pse fitonim 3-0. Ka shumë vite që nuk fiton titullin. Nuk krahasohen kohët. Bëhej mbledhje pse fitonim 1-0 dhe thoshim nuk kemi luajtur mirë”.

“Sulmi funksionon si skuadër, jo si individ. Edhe mbrojtja, mbrojnë të gjithë. Nuk mund të livadhisë një lojtar. Ka presion, disa s’e përballojnë dhe e largojnë nga vetja. Duhet të marrë përgjegjësi, të kërkojë topin, të rrezikojë. Janë dy lojtarë tekanjozë.

“Ambienti është i qetë te Teuta. Habitem si janë të parët. Nuk i llogarisja kaq lart në fillim. E shoh si të sforcuar dhe jo reale të jetë në të parët. Është e merituar. Në syrin tim nuk e ka petkun për të dalë kampion. ka ekipe që kanë investuar dhe janë ndërtuar më mirë për të fituar titullin. Janë të parët se kanë fituar ndeshjet e tyre. Kanë mundur rivalët, që edhe kanë gabuar. Po i varni Teutës një kambanë të fortë, që nuk e tund dot. Nuk flas si specialist, por si ish-lojtar. Po qe se ndodh si Lieicester, edhe ndodh e të dalë titull”. / abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono