Çyrbja: Kjo Teutë është ndryshe, titulli i arritshëm!

14:05 | 22/10/201914:050

Arbër Çyrbja u largua verën e vitit 2018 nga Teuta dhe nënshkroi për Kukësin. Anësori i djathtë, pas një sezoni me verilindorët u rikthyer sërish tek ekipi “mëmë” dhe po luan rregullisht si titullar. Në konferencën e sotme për shtyp, ai pranoi se durrsakët kanë ndryshuar shumë.

“Së pari i falënderoj të gjithë për rikthimin këtu. Nga atëherë Teuta ka ndryshuar shumë. Përgjegjësitë janë më të mëdha tani dhe jemi të gjithë bashkë për një objektiv”, tha fillimisht Çyrbja, i cili ishte shumë i kujdesshëm në përgjigjet e dhëna.

Në lidhje me ndeshjen e radhës, kundër Laçi, ai tha: “Çdo ndeshje vlerësohet maksimalisht për tre pikët. Çdo ndeshje e marrim shumë seriozisht. Kampionati është shumë i gjatë, në fund e shikojmë ku do arrijmë”.

Çyrbja ka besim se mund ta fitojnë titullin kampion: “Po të vazhdojmë kështu, mund t’ia arrijmë”. Në fillim të kampionatit anësori pësoi një dëmtim dhe nuk mund të thotë nëse momentalisht po shohim Çyrbjen më të mirë. “Çdo futbollist ka ulje dhe ngritjet e veta. Mundohemi të stërvitemi fort. Në fund shikohet”, përfundoi 26-vjeçari. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono