Cungu: Laçi më dha sinjalet që prisja, komplimente Nwabuezes dhe… Starovës

15:22 | 23/10/201915:220

Armando Cungu, trajneri i Laçit, pas ndeshjes me Teutën foli për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Shkodrani iu gëzua fitores së parë me kurbinasit, madje ndaj durrsakëve, që ishin në krye të klasifikimit.

“Rezultati tregon se ekipi ka funksionuar. Më tregoi edhe mua se mund të fitojë ndaj çdo ekipi. Çdo ekip ka kualitetet e veta, natyrshëm mundohemi t’i shfrytëzojmë. Meriton komplimente sulmuesi ynë. U munduam të shpërndanim lojën me lojtarët e tjerë, të cilët them se punuan mirë. Mund të kishte qenë rezultat më i thellë”.

“U munduam të bënim presing dhe të vertikalizonim për sulmuesin dhe lojtarë e krahut. Gjendja e ekipit është e mirë. Ka merita edhe Starova që e ka stërvitur këtë ekip. Do bëjmë të pamundurën me Vllazninë të fitojmë. Nuk do kishte vlerë kjo fitore pa triumf në ndeshjen e radhës. Ne na duhen pikët. Kur erdha kishte njëfarë ngërçi prej pikëve që nuk kishte marrë. Stërvitja ka qenë e mirë. Më mirë që ndodhin këto luhatje tani. Nëse vazhdojmë kështu, atëherë mund të rikuperojmë pikët e lëna tani”.

“Preferoj të rrimë me këmbë në tokë dhe të shohim përpara. Nuk dua të flasim për objektiva. Natyrshëm ekipi është bërë për Europë, por rezultatet e kanë bërë të ketë një ngërç. Të mendojmë për Vllazninë dhe në fund do të bëjmë llogaritë”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono