Cungu i pakënaqur nga loja e Kukësit

15:41 | 10/08/201815:410

Paraqitja e Kukësit në takimin me Torpedon la të pakënaqur trajnerin Armando Cungu. Pas humbjes së thellë 5 – 2, ai tha se duhen afrime, ndryshe mund të mendojë edhe largimin nga skuadra.

Kukësi pësoi një humbje të rëndë të enjten me Torpedon. Ekipi i Armando Cungut mund thellë 5 – 2 në Tbilisi, në takimin e fazës së tretë të Europa League. Probleme në mbrojtje që sollën edhe pakënaqësi te Cungu i cili në përfundim të takimit tha se duhej merkato, ndyshme do të mendonte edhe largimin nga drejtimi i skuadrës. Armando Cungu erdhi në krye të Kukësit në mesin e korrikut, duke gjetur shumë lojtarë të afruar gjatë kohës kur trajner ishte Peter Pacult. Përmbysja në sfidën e kthimit me Torpedon duket e vështirë edhe pse duhet zhvilluar takimi i kthimit më 16 gusht, por mbi të gjitha duhet menduar për kampionatin që nis fundjavën e ardhshme. Objektivi është titulli kampion që nuk arriti ta merrte sezonine kaluar ku triumfoi Skënderbeu./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono