Cungu i beson formacionit fitues, ndryshime te Luftëtari

12:17 | 14/12/201912:170

Laçi dhe Luftëtari janë gati, ndërkohë që janë përcaktuar edhe formacionet e përzgjedhura nga trajnerët Armando Cungu dhe Giorgos Marantas. Shkodrani nuk ka bërë asnjë ndryshim, kurse në anën tjetër gjirokastritët këtë herë nuk luajnë me pesë mbrojtjës, por me katër, për shkak se mungon Lala i pezulluar me kartonë të verdhë.

Formacioni i Laçit: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Gjoni, Domgjoni, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu

Formacioni i Luftëtari: Paiteris, Qato, Isufi, Kukaj, Dragoshi, Açka Rapo, Hyseni, Dushkaj, Lika, Oshafi. Trajner: Giorgos Marantas

Gjyqtarët në Laç – Kryesor në sfidën mes Laçit dhe Luftëtarit është Klajdi Kola, kurse anësorë Egin Doda dhe Maringlen Llukmani. I katërt, i përzgjedhur është arbitri i FIFA-s, Eldorian Hamiti. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono