“CR7 i fiksuar, ja çfarë më ndodhi një mëngjes! Messit filloi t’i pëlqejë diçka”

13:43 | 01/11/201913:430

Carlos Tevez ka luajtur me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Më portugezin është aktivizuar te Manchester United, ndërsa me “pleshtin” te kombëtarja e Argjentinës.

Sulmuesi i Boca Juniors i vlerëson të dy, teksa zbulon një detaj interesant me CR7 në një prononcim të dhënë nga një event i mbajtur në Buenos Aires.

CR7 – “Cristiano e kalon gjithë ditën në palestër, është i fiksuar. Më kujtohet kur nisnim stërvitjen në orën 9 të mëngjesit të Manchester United. Edhe nëse dikush shkonte një orë para, që në tetë, e gjente Ronaldon aty. Nëse arrije në shtatë e gjysmë, prapë Ronaldo ishte aty.

Një ditë u fiksova dhe bëra maksimumin për të mbërritur përpara tij. Arrita në qendrën stërvitore në orën 6 e gjysmë dhe e pashë Ronaldon aty… Ishte përgjumësh, por ia kishte dalë të vinte përpara meje”.

MESSI – “Leo ndryshon nga Cristiano, e merr gjithçka më natyralisht, por stërvitet fort për t’u përmirësuar. Më parë nuk i gjuante goditjet e dënimit, sot i gjuan të gjitha dhe i dërgon në trekëndësh. Është stërvitur fort në këtë aspekt”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono