Conte: Slavia më ka lënë 48 orë pa gjumë, kundër Milanit ishim perfekt!

16:22 | 22/09/201916:220

Trajneri i Interit, Antonio Conte, foli pak momente më parë për InterTV, ku komentoi dy ndeshjet e fundit të zikaltërve. Në Champions League, Interi barazoi 1-1 në shtëpi përballë Slavia Prague, ndërsa në kampionat, fitoi 2-0 përballë rivalëve të Milanit.

Për këto dy ndeshje, Conte tha: “Dua të përgëzoj lojtarët, kanë bërë ndeshje shumë të mira deri më tani. Kundër Milanit, treguan dëshirë dhe ego për të fituar. Gjithashtu, treguan dhe një kondicion shumë të mirë fizik.

Ndeshja kundër Slavia Prague ishte shumë e vështirë. Ai barazim më ka lënë dy netë pa gjumë. Gjithsesi, ajo ndeshje kishte dhe një anë pozitive, pasi na motivoi edhe më shumë për ndeshjen kundër Milanit. Jemi në një moment të mirë, por kemi ende shumë punë për të bërë”, tha tekniku i zikaltërve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono