Conte: Krenar që luajmë për kualifikim, Barcelona mposhtet me entuziazëm

14:56 | 09/12/201914:560

Interi zhvillon nesër në mbrëmje një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Në “San Siro” vjen Barcelona dhe zikaltërve u nevojitet fitorja për t’u kualifikuar më tej në Champions League. Spanjollët nuk luajnë për asgjë dhe vendin e parë në grup e kanë siguruar.

Gjithsesi, ekipi katalanas mbetet i rrezikshëm, edhe pse nuk ka luan për asgjë kundër ekipit të Antonio Contes. Trajneri i Interit analizon sfidën në konferencën për shtyp dhe jep direktivat e duhura për lojtarët e tij.

Nesër na pret një ndeshje shumë e rëndësishme dhe duhet të jemi krenar që po luajmë për kualifikimin. Pas shortit të gjithë u shprehen se grupi ynë ishte shumë i fortë. Ne duam të ecim përpara dhe kualifikimi do i mundësojë lojtarëve të krijojnë eksperiencën e duhur. Barcelona mbetet një ekip shumë e fortë, pavarësisht se mund të lënë pushim ndonjë lojtar.

Do të zbresin në fushë të qetë dhe pa presion, duke parë që e kanë siguruar vendin e parë në grup. Duhet të tregohemi të aftë dhe të luajmë me entuziazëm. Jemi rritur në krahasim me ndeshjen e kaluar, por e dimë që do të vuajmë qarkullim e tyre të topit. Gjithsesi, do të përpiqemi t’i vëmë në vështirësi dhe të sigurojmë kualifikimin“, thekson Antonio Conte. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono