City mund të ndahet nga bomberi më i mirë në histori, ja ku do transferohet

08:04 | 22/01/202008:040

Sergio Aguero është golashënuesi më i mirë në historinë e Manchester City. Sulmuesi argjentinas ka një kontratë deri në vitin 2021 me ekipin anglez, teksa mosha 31-vjeçare nuk i premton shumë sezone në nivele të larta.

“Cityzens” janë gati të plotësojnë dëshirën e “El Kun” për t’u larguar dhe nuk kanë ndërmend ta pengojnë. The Sun raporton se bomberi mund t’i japë fund aventurës me ekipin e Guardiolës në verë, teksa mund të vijojë karrierën në SHBA.

Inter Miami është gati t’i dhurojë një kontratë afatgjatë dhe shumë të mirë në aspektin financiar, opsion që e tundon shumë Sergio Agueron, edhe pse ndonjë ofertë e ndonjë klubi të madh europian mund të merret në konsideratë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono