Çikani prezantohet te Besa, Partizani e ka “prenotuar” për në verë

23:10 | 24/01/202023:100

Partizani vijon të afrojë të rinj. Tedi Cara pritet të nënshkruajë së shpejti, teksa “demat e kuq” kanë arritur marrëveshjen me klubin e Besës. Formula është huazim me të drejtë blerje, ndërkohë që nuk dihet shifra për të cilën klubet kanë rënë dakord mes tyre.

Të kuqtë kanë menduar nga ana tjetër ta ndihmojnë klubin verdhezi, duke i çuar një sulmues tjetër anësor. Dionis Çikani, i cili është produkt i Tiranës, do të veshë fanellën e Besës deri në fund të sezonit. Në verë ai do të kalojë te Partizani.

Çikani në verë u kthye në Shqipëri, pasi ishte pjesë e Torre Levante në Spanjë. Te Tirana nuk u aktivizua, pasi klubi bardheblu nuk u bind të paguante taksën e formimit për dy vite që sulmuesi ishte pjesë e spanjollëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono